gifbudka, fotobudka Warszawa tanio

Jak zachowują się błazenki w akwarium?

Jak zachowują się błazenki w akwarium?

maj 13, 2017

Każdy akwarysta budujący zbiorniki wodne, w których występują rośliny i zwierzęta oraz koralowce, szuka ciekawych rozwiązań dla swojego wodnego mini ekosystemu. Jakie rybki warto do niego wprowadzić? Wielu hodowców decyduje się na błazenki, rybki kojarzone mocno dzięki animacji pod tytułem „Gdzie jest Nemo?”, która opowiadała o życiu wewnątrz rafy koralowej.

Błazenki w naturze żyją w tropikalnych morzach i oceanach Spokojnym i Indyjskim. Jak natomiast wygląda ich hodowla w warunkach akwaryjnych?

Błazenek w akwarium, hodowla w akwarium morskim

Błazenki to rybki o sporym temperamencie, które nadają się niemal do każdego zbiornika morskiego. Najlepiej trzymać je w parze. Bez problemu adaptują się do nowych warunków, z tego też powodu można spokojnie wrzucić je do już istniejącego i zarybionego zbiornika. Szybko znajdą swoje terytorium, którego będą się trzymać. Najczęściej będzie ono w pobliżu ukwiała, z którym błazenki żyją w symbiozie – zarówno w warunkach hodowlanych, jak i w środowisku naturalnym.

Jakie są zalety błazenków? Nie obawiają się one ruchu w pobliżu akwarium i pomagają innym mieszkańcom zbiornika przyzwyczaić się do niego. Ma to wielkie znaczenie dla oglądających, ale też dla samych zwierząt, u których zmniejsza stopień stresu.