Nie raz i nie dwa prezenterzy wiadomości zaliczyli jakąś wpadkę, na przykład z czyimś nazwiskiem, miejscem albo przekręcą zdanie bądź słowo tak, że więcej jest śmiechu, niż powagi. Można śmiało powiedzieć, że we wszystkich dziedzinach zdarzają się wpadki, tak jak i w Lotto.

Dość znaną wpadką jest awaria maszyny podczas losowania Twojego Szczęśliwego Numerka. Możliwe, że ktoś zapomniał zamknąć obudowę i kule po chwili wirowania w bębnie… wypadły na podłogę. Prezenterka była zmieszana i zbita z tropu, zdecydowała się powtórzyć losowanie Multilotka, a losowanie Twojego Szczęśliwego Numerka miało być dokończone już poza anteną telewizyjną. Jednak dla graczy przed telewizorami była to dość pamiętna, zabawna chwila.

Ciekawą wpadkę zaliczono też przy mini lotto wyniki były takie same w dwa dni, podczas losowania nr 129 (3 stycznia 1979 r.) i losowania nr 130 (10 stycznia 1979 r.). Wylosowane liczby to: 5, 23, 26, 27, 37. Jednak to byłoby za łatwe i piękne. Pewne pokolenia jeszcze pamiętają, że w tamtym okresie była pamiętna Zima Stulecia i kupony po prostu nie dotarły, więc połączono te dwa losowania w jedno. Jednak co zamieszanie powstało, to część pamięta.