Różnorodna, tłumna i zawsze tętniąca życiem taka jest stolica Japonii, czyli Tokio. Kryje w sobie imponujące wieżowce, okazałe świątynie i rozległe, zielone parki. Jest pełna zabytków, jak i nowoczesnej architektury. W Tokio można poobcować z inną, niezwykle ciekawą kulturą, poznać nowe smaki i zachwycić się, czymś tak niepozornym, jak dbałość o porządek i wysoka kultura osobista mieszkańców. Warto dodać, że jest to miasto uznane za jedno z najbezpieczniejszych na świecie! Zatem co warto zwiedzić w Tokio?

Tokio – 5 najlepszych atrakcji turystycznych!

  1. Największa i najstarsza świątynia buddyjska Senso-ji. To zdecydowanie jedna z głównych atrakcji turystycznych w Tokio. Wyróżnia się ona ciekawą architekturą – okazałymi bramami i pawilonem z wygiętym dachem oraz pięciopiętrową pagodą. Jet zachowana w klimatycznej czerwieni i złocie.
  2. Ogrody Hamarikyū! Są ogromnym parkiem miejskim umiejscowionym u ujścia rzeki Sumida. To miejsce, które daje ukojenie od wielkomiejskiego tempa i gwaru. Mimo wszystko, poza bujną roślinnością i stawami, czekają tam liczne atrakcje turystyczne. Miejsce to zachwyca naturalnymi walorami!
  3. Najwyższa wieża w Japonii Tokyo Skytree. Jest ona symbolem japońskiej stolicy i niekwestionowaną atrakcją turystyczną. Wieża liczy 13 kondygnacji, a najwyższy dostępny dla turystów punkt znajduje się na wysokości 451,2 metra. Usytuowane są w niej liczne atrakcje: galerie i wystawy, kafejki, restauracje i sklepy z pamiątkami.
  4. Zabytkowa, czerwona wieża radiowo-telekomunikacyjna Tokyo Tower. Jest ona wzorowana na wieży Eiffla. Przyciąga uwagę swoją monumentalnością i stanowi jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w mieście. Na jej szczycie znajduje się taras widokowy, z którego rozpościera się zachwycająca panorama miasta.
  5. Świątynia Meiji-jingu stanowi najczęściej odwiedzaną świątynie w Japonii. Historyczny obiekt otoczony jest bujną roślinnością i nazywany jest oazą spokoju. Jest tradycyjnym miejscem uroczystości ślubnych i wielu rytuałów religijnych.