Dzieci od pierwszych chwil życia są zwykle mocno związane z matką. Natomiast ojciec pozostaje nieco z tyłu, ponieważ część dnia nie ma go w ogóle w domu, bo pracuje a jak przychodzi to też nie jest w stanie wykonać niektórych czynności przy dziecku na przykład karmienia piersią. Jednak warto, aby w życiu malucha obecni byli zarówno mama jaki i tata.

Kiedy dziecko jest jeszcze malutkie rodzice zwykle nie obchodzą dnia matki, albo dnia ojca.

Jednak czasami młoda mama wpada na pomysł, aby wynagrodzić trudy partnera przy opiece nad latoroślą i robi samodzielnie, albo kupuje mu jakiś podarunek. Przepiękne prezenty dla taty to na przykład koszulka z nadrukowanym zdjęciem maluszka, albo kalendarz na ścianę do pracy ze zdjęciami całej rodziny. Innym ciekawym pomysłem jest stworzenie foto puzzli. Gdy dziecko jest już nieco starsze i potrafi cokolwiek namalować to można podsunąć mu kartkę papieru i kredki lub nietoksyczne farby a dzięki temu powstanie przecudowne dzieło w postaci laurki. Każdy tata byłby dumny, że dostał pierwszy podarek od pociechy, który został przez nią samodzielnie wykonany.

Pomysłów jak sprawić przyjemność młodemu rodzicowi jest naprawdę sporo.

Mimo wszystko najlepiej zawsze sprawdzają się prezenty, które na pierwszy rzut oka wcale nie wydają się nimi być. Na przykład prawidłowy rozwój dziecka, to że nie cierpi na żadną chorobę genetyczną, potrafi mówić, poruszać się, bo niestety nie każdy maluszek i jego rodzice mają tyle szczęścia. Żadna laurka nie zastąpi zdrowia latorośli. Wiele słyszy się o różnego rodzaju zbiórkach na dzieci chore na SMA czy inne przypadłości, których leczenie jest możliwe, ale zwykle za granicą i kosztuje miliony złotych.

Uśmiech pociechy jest najlepszym prezentem dla każdego taty.

Bez względu na to jak bardzo rodzic nie byłby zmęczony, kiedy przychodzi z pracy i może spędzić chwilę ze swoim maluchem roześmianym od ucha do ucha to znikają wszystkie troski dnia codziennego i pozostaje czerpanie z pozytywnej energii życia rodzinnego.