Jak sprawdzić IP mojego urządzenia

Aby sprawdzić adres IP urządzenia, z którego właśnie korzystamy z internetu, możemy wykorzystać specjalne strony internetowe. Kolejny sposób to sprawdzenie adresu samodzielnie w komputerze z systemem MS Windows. Jakie jest moje IP? Sprawdzamy je w sposób następujący: klikamy ikonę startu, a w nim uruchomGdy na ekranie pojawi się okno wiersza poleceń, wpisujemy do niego hasło ipconfingi wciskamy klawisz enter. Na ekranie pojawi się wówczas adres IP twojego urządzenia.

Czym jest adres IP?

to unikatowa 32-bitowa liczba, która nadawana jest danemu interfejsowi sieciowemu, lub sieci komputerowej. Służy on do identyfikacji urządzenia i osoby, która za jego pomocą korzysta z sieci internetowej. Z jej pomocą łatwo można namierzyć aktywność danego użytkownika w sieci.
Jednak z uwagi na to, że adres IP może być zmienny i dynamiczny, nie zawsze istnieje możliwość namierzenia użytkownika sieci internetowej na podstawie adresu IP jego urządzenia. Wystarczy, że osoba korzystająca z internetu podpięta jest do serweru Proxy o lokalizacji innej, niż faktycznie się znajduje