Urlop w ciepłych krajach lub letnie wylegiwanie się na działce pod promieniami słońca to bardzo przyjemne chwile, jednak dla naszych włosów niosą one zagrożenie związane z działaniem promieniowania ultrafioletowego. Jak zadbać o włosy latem, żeby jesienią nie mieć z nimi problemów?

Po pierwsze: ochrona przed słońcem

Nasze włosy wymagają specjalnego traktowania latem. Tak jak skórze, którą chronimy przed nadmiarem promieniowania UV, włosom również należy się specjalna ochrona. Jeśli więc wychodzimy na słońce, używajmy do nich kosmetyków z filtrem. W drogeriach są dostępne specjalne mgiełki, którymi wystarczy spryskać pukle przed wyjściem z domu, możemy wybrać też lakier do włosów z ochroną UV, jeśli i tak używamy tego kosmetyku do układania fryzury. Warto wypróbować także specjalne szampony na lato, które zawierają mieszankę składników pielęgnujących i ochronnych. Po każdym myciu oczywiście nie zapominajmy o nałożeniu odżywki, a raz w tygodniu (w szczególnych wypadkach nawet i dwa razy) odżywiającej i pielęgnującej maski. To jednak nie wszystko – przed wyjściem na pełne słońce, zwłaszcza jeśli znajdujemy się w krajach, gdzie operuje ono szczególnie mocno, zakładajmy czapkę, kapelusz, lub choćby chustkę.

Bezpieczna koloryzacja włosów latem

Jeśli wybieramy się na urlop, unikajmy farbowania i trwałej ondulacji na dwa tygodnie przed wyjazdem. Mocne słońce może zniwelować efekty koloryzacji – pod wpływem promieniowania ultrafioletowego i ciepła kolory szybko blakną, stają się matowe i tracą swój urok. Nie bez znaczenia jest również sól zawarta w wodzie, jeśli korzystamy z kąpieli morskiej. Ona również wypłukuje kolor – więcej na https://annastefanko.pl/koloryzacja-wlosow/. Z kolei chlor w wodzie basenowej w najgorszym przypadku może nawet zmienić nasz kolor włosów – szczególnie powinny uważać na niego farbowane blondynki, które z wakacji mogą wrócić z lekko… zielonymi włosami. Zamiast mocnej farby do włosów używajmy w tym czasie lekkich preparatów, jak szampony koloryzujące czy zmywalne pianki. Najlepiej jednak będzie poradzić się swojego fryzjera – on z pewnością będzie miał dla nas sposób na upiększenie włosów bez ryzyka.