Wybierając się do nowego miejsca chcemy jak najlepiej poznać jego kulturą oraz zobaczyć najpiękniejsze zabytki. Staramy się również uwiecznić wszystkie widziane przez nas elementy na zdjęciach, jednak często nie przynosi nam to zadowalających efektów.

Zdjęcia architektury jak robić?

Zdjęcia wykonywane przez większość turystów nie oddają w pełni piękna danego obiektu. Zdjęcia architektury jak robić, aby uwiecznić dany moment i ukazać realistycznie widziane przez nas elementy? Nie potrzebujemy do tego świetnego sprzętu, ani techniki.

fotografia architektury Poznań

W trakcie warsztatów fotografia architektury Poznań kursanci uczeni są tego, iż najważniejsza jest odpowiednia perspektywa i światło. Warto zatem zdjęcia robić w dzień i starać się ustawić aparat tak, aby w pełni obejmował widziany przez nas obiekt. Powinniśmy wykonać kilka zdjęć tego samego miejsca, aby potem móc wybrać te najkorzystniejsze. Pamiętajmy o tym, że musimy skupić się na ustawieniu odpowiedniej ostrości, aby zdjęcie nie było niewyraźne albo skupiało uwagę na innym obiekcie. Ważne jest wykonanie zdjęcia powoli i bez pośpiechu, dzięki czemu na pewno uda nam się stworzyć piękną fotografię.