Profesjonalny sprzęt fotograficzny, to nie tylko dobrej jakości aparat, lecz także odpowiednie akcesoria. Pomagają one na wykonanie świetnych jakościowo zdjęć. Istotne jest, aby wybrać takie, które będą praktyczne oraz z którymi będzie nam się dobrze pracowało. W tym tekście dowiesz się, jaki profesjonalny sprzęt fotograficzny wybrać.

Postaw na dobrej jakości obiektyw

Na rynku mamy szeroki wybór obiektywów. Wszystko zależy od tego, czy zdjęcia robimy lustrzanka, czy bezlusterkowcem. Najlepiej dobierać obiektywy systemowe , czyli te zaprojektowane przez producentów Waszych aparatów. Nie poleca się łączenia różnych marek. Oczywiście w niektórych przypadkach taka metoda się sprawdzi (np. dobrym zamiennikiem mogą być obiektywy od producentów niezależnych , takich jak. Yongnuo, czy Tokina). Należy jednak do tego podchodzić ostrożnie.

Rodzaje dostępnych szkieł to: standardowe, szerokokątne, ultraszerokokątne oraz teleobiektywy . Standardowe to najczęściej spotykane obiektywy, zwłaszcza na początku przygody z robieniem zdjęć. Chętnie wykorzystywane są w reportażach, zwykłych fotografiach, czy portretach. Szerokokątne pokazują realistyczny i są chętnie wybierane do zdjęć ulicznych czy dokumentalnych. Ultraszerokokątne szkła to inaczej fisheye, które zniekształcają obraz o 180 stopni. Tego typu obiektyw świetnie nada się do zdjęć twórców, obiektów, czy krajobrazów. Ten rodzaj szkła bardzo dobrze sprawdzi się do zdjęć z daleka. Teleobiektywy są chętnie wybierane przez pasjonatów wąskich portretów.

Dodatkowa bateria przyda się w podróży

Gdy wyjeżdżamy w podróż, często myślimy o tym, żeby zabrać ze sobą aparat. Pamiętajmy, aby wyposażyć aparat nie tylko w akumulator lecz także w dodatkową baterię . To pozwoli nam na zrobienie większej ilości zdjęć, w przypadku, gdy aparat się rozładuje.

Statyw pomoże wykonać ostre zdjęcie

W trudnych warunkach atmosferycznych postawienie aparatu na statywie może okazać się niezbędne . To samo dotyczy gorszego oświetlenia – przy długim czasie naświetlenia, aparat może zrobić rozmazane zdjęcie. Statyw jest więc niezbędny, aby wykonać piękne i ostre zdjęcie .