gifbudka, fotobudka Warszawa tanio

Zmiany w życiu

Zmiany w życiu

kw. 18, 2017

Pierwszy kontakt z kotem, wszystko dobrze, nawet nie zadrapało Cię w nosie, a następna wizyta, mało brakowało a wylądowałbyś na tamtym świecie. Nie wiesz co się dzieje, to reakcje alergiczne. Na czym one polegają?
Nasz organizm pierwszy kontakt zapamiętuje jako próbę, a przy kolejnym wysyła wiele przeciwciał w obronie przed czynnikiem drażniącym.

 

Choroby nie da się wyleczyć, więc prawdopodobnie zawsze chory będzie musiał unikać substancji dla siebie niebezpiecznej, więc zapewne i Ty nie będziesz mógł w domu mieć kota. Ale nie ma co się martwić, można próbować z innymi zwierzątkami, warto być ostrożnym, by nie wyrządzić sobie więcej krzywdy niż warte jest to całe poszukiwanie. Czasem reakcja alergiczna pojawia się na spacerze, gdy pylą drzewa, gdy kosimy trawę, a bardzo niebezpieczne bywa użądlenie owadów, jak osy, pszczoły, szerszenia, duży obrzęk, a nawet wstrząs anafilaktyczny. Ciężkie przypadki kończą się pobytem w szpitalu i walką o życie. Pamiętajmy o unikaniu czynników, które mogą u nas wywołać nieprzyjemne skutki, niechcianą reakcję.
Świat jest na tyle piękny, że można znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, nawet gdy wiele ograniczeń musimy w naszym życiu wprowadzić.