gifbudka, fotobudka Warszawa tanio

Kiedy warto naprawić gitarę?

Kiedy warto naprawić gitarę?

wrz 12, 2021

Gitara to jeden z najpopularniejszych instrumentów strunowych. W zależności od potrzeb korzysta się z gitar barokowych, klasycznych, akustycznych, elektrycznych, basowych czy elektroklasycznych. Każda z nich jest w stanie stworzyć wyjątkową muzykę, która stanowi idealny podkład pod każdy wokal. To do ich dźwięków tańczą szalone nastolatki, kołyszą się zakochani czy tupią nóżką niesmiali amatorzy muzyki.

Gitary tworzone są, podobnie jak inne instrumenty strunowe (jak skrzypce, wiolonczele, kontrabasy czy harfy) przez lutników. Zawód ten cieszył się największą popularnością na przełomie renesansu i baroku, a za jego centrum uznaje się Włochy. Najpopularniejszych lutnikiem był niewątpliwie Antoni Stradivari, który stworzył najbardziej popularne skrzypce ( i co za tym idzie obecnie najdroższe skrzypce świata). Pracował przez całe życie tworząc wyjątkowe instrumenty z duszą. Dzięki temu, wraz z uczniami i synami udało mu się skonstruować aż ponad tysiąc instrumentów strunowych, co uczyniło go wręcz legendą.

Obecnie zawód lutnika stał się nieco zapomniany przez amatorów instrumentów produkowanych masowo w fabrykach. Są identyczne, nie posiadają duszy, ale są znacznie tańsze. Brak im bowiem pasji i serca, które wkłada każdy rzemieślnik tworząc swoje niepowtarzalne arcydzieło. Instrumenty, które wychodzą spod ręki lutnika są też przygotowywane według pomysłu i preferencji osoby je zamawiającej. Dzięki temu zawodowi muzyce (którzy korzystają z usług lutniczych) mogą cieszyć się instrumentem, który jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.

Ale na każdy instrument przychodzi kres – psują się lub niszczą. Jeśli użytkownik gitary zauważy, że jego gitara nie wydaje tych samych dźwięków, zdarza jej się zafałszować lub zniekształcić dźwięk, bęben jest pęknięty lub posiada inne (widoczne lub niewidoczne gołym okiem) uszkodzenie warto odwiedzić lutnika. Naprawa gitar (Warszawa) jest istotna, bo pozwala cieszyć się tym samym instrumentem, który był obecny w ważnych momentach naszego życia – przez dłuższy czas.