gifbudka, fotobudka Warszawa tanio

Jak kręcić świetne filmy ślubne?

Jak kręcić świetne filmy ślubne?

maj 5, 2022

Każdy filmowiec marzy, aby pokryć wesele, ale wielu z nich zwykle nie udaje się. To naprawdę bolesna świadomość, biorąc pod uwagę, że masz tylko jedną szansę na oddanie idealnego strzału i nie ma powtórek, jak w innych formach strzelania. Filmowiec ma zatem szlachetny obowiązek zapewnienia nie tylko dobrych ujęć, ale także najlepszych momentów dnia, aby przypomnieć parze i poinformować pokolenia o tym wyjątkowym dniu. Filmowanie wesel jak zacząć? Oto kilka wskazówek.

Oczekiwania i obietnice pary

Nie jest możliwe uchwycenie każdej minuty ślubu, a to jest jedna rzecz, o której muszą wiedzieć Twoi klienci lub para. Nie wyolbrzymiaj ich oczekiwań, obiecując, że omówią wszystko, ale raczej pozwól im zrozumieć ważne części, które będziesz omawiać. Obejmują one przygotowanie, ceremonię i przyjęcie. W rzeczywistości większość filmów ślubnych trwa zwykle od 45 minut do około trzech godzin, a to nie wystarcza na pokrycie każdej sekundy wydarzenia.

Wybierz swój sprzęt i styl

Niezbędny sprzęt do sesji ślubnej to aparat fotograficzny, statyw, słuchawki, baterie, mikrofon z taśmą wideo i prawdopodobnie różnego rodzaju obiektywy. Potrzebne są również inne nieistotne, ale wysoce zalecane elementy, takie jak oświetlenie na aparacie, statyw z półmisową i mikrofon bezprzewodowy. Możesz mieć pokusę noszenia całego zestawu oświetleniowego, ale nie jest to zalecane, ponieważ podczas kręcenia filmu musisz być lekki i bardzo mobilny. Poza tym wykorzystanie dostępnego światła będzie mniej inwazyjne i da naturalne rezultaty w porównaniu z zastosowaniem profesjonalnego oświetlenia wideo.

Niezbędne są statywy i monopody, które przydadzą się i pomogą w stabilizacji, aby uniknąć chwiejnych ujęć. Przydadzą się również w utrzymaniu aparatów we właściwej pozycji, jeśli ceremonia trwa długo, a ręce się zmęczą. Równie ważne są różne rodzaje soczewek, z których będziesz korzystać. Wybierz odpowiednie obiektywy o odpowiednich ogniskowych i przysłonach. Powinny one być podyktowane stylem, jaki przyjmiesz podczas strzelania.

Wykonywanie właściwych ujęć

Po przygotowaniu sprzętu i wybraniu preferowanego stylu fotografowania nadszedł czas, aby uruchomić kamery! Jako filmowiec nie powinieneś wchodzić na miejsce z weselami w tym samym czasie. Musisz przybyć wcześnie i skonsultować się z organizatorem ślubu lub duchownym w sprawie programu weselnego.

Istotą tego jest poinformowanie Cię, gdzie zarówno panna młoda, jak i pan młody wejdą na miejsce, różne układy siedzeń i czy w ciągu dnia są jakieś specjalne zajęcia poza normalnymi planami. Dzięki tym informacjom zdecydujesz, gdzie najlepiej ustawić kamery, a także będziesz wiedział, gdzie powinieneś być i o której godzinie zrobić najlepsze ujęcia. Jako wskazówkę, zawsze miej przy sobie program weselny.