gifbudka, fotobudka Warszawa tanio

Cyfrowy pieniądz jak zacząć inwestycje?

Cyfrowy pieniądz jak zacząć inwestycje?

cze 5, 2020

Rynek nowoczesnych technologii stale się rozwija, w ostatnich kilkunastu latach jednym z największych rozwiązań są kryptowaluty. Pieniądze wirtualne dostępne są tylko w internecie, występują w określonej ilości. Posiadacz walut ma swój unikalny kod. Coraz więcej inwestorów decyduje się na wybranie takiego sposoby na pomnażanie swojego kapitału.

Giełda

Najprostszym sposobem na to jest giełda kryptowalut. Na takiej stronie można dokonywać transakcji kupna lub sprzedaży internetowych walut. Wiele platform umożliwia również użytkowników dostęp do aplikacji mobilnych, za ich pomocą można dokonywać transakcji, przy określonych parametrach cenowych. Na rynku dostępne jest wiele giełd, które posiadają różne oferty dla swoich użytkowników. Niektóre dają możliwość skorzystanie ze strony w wersji demo, aby użytkownik mógł zobaczyć, jak wygląda świat cyfrowych walut. Dużą zaletą kryptowalut jest to,że nie są one nadzorowane przez żadną instytucję finansową, przez co nie działa na nie inflacja. Na świecie można w wiele sklepach dokonywać transakcji kryptowalutą. W porównaniu do zwykłem karty debetowej, taką płatność dokonujemy anonimowo.

Czy można przewidzieć cenę

Dużo prywatność w tym zakresie może być furtką do prania brudnych pieniędzy, finansowania terroryzmu. Cyfrowe waluty są bardzo dynamiczne, nie można przewidzieć ich kursu. Nawet kilkanaście czynników wpływa na ich cenę. Mimo logicznych argumentów za wzrostem ceny kryptowalut może się okazać, że kurs zachowuje się odwrotnie. Wiele ekonomistów podchodzi sceptycznie do tego typu pieniędzy, uważa, że jest to jedynie bańska spekulacyjna. Jak każda rozwiązanie ma swoich zwolenników, jak i przeciwników , tak jest również w przypadki wirtualnych walut.
Do inwestowania należy podchodzić racjonalnie, nie można mieć zaufania ,do tego, co mówią eksperci tek branży.