gifbudka, fotobudka Warszawa tanio

Coś więcej niż środek zapłaty

Coś więcej niż środek zapłaty

cze 12, 2020

Wirtualne jednostki pieniężne to nowoczesny mechanizm internetowy. Opiera się na sieci peer to peer, czyli całkowicie porozrzucany system, który nie ma instytucji nadzorującej.

Istota kryptowalut

Jak już zapewne zauważyłeś, na pytanie co to są kryptowaluty nie można odpowiedzieć tylko tyle, że to cyfrowe środki zapłaty. Albowiem te waluty mają szersze wykorzystanie. Użytkownicy i ich komputery tworzą sieć, poprzez którą odbywa się w wymiana operacji, ich autoryzacja i rozliczenie. To układ, który gromadzi dane o wartości cyfrowego pieniądza konkretnego gracza. Te dane mają związek z indywidualnymi portfelami użytkowników. Portfel kreuje się podczas pierwszej autoryzacji gracza w mechanizmie kryptowalutowym. Portfel chroni zaszyfrowany klucz prywatny — tylko on umożliwia kontrolę nad portfelem. Ponadto zaawansowane narzędzia matematyczno-kryptograficzne blokują wszelkie przestępstwa kryptowalutowe.

Poza systemem finansowym

Cyfrowe jednostki pieniężne to pierwszy instrument finansowy, który powstał całkowicie bez udziału organów finansowych. Co więcej, kryptowaluty w przyszłości być konkurencją dla tradycyjnego układu instytucji finansowych.

Jednostki wirtualnych pieniędzy

Coraz więcej państw akceptuje takie ewaluty jako środek płatniczy. Obecnie na rynkach notuje się ponad 200 kryptowalut. Najbardziej znaną jest Bitcoin.

Więcej na https://cryptotoq.pl/coincasso/